Vai jums ir jautājumi?

Izpētiet mūsu tiešsaistes FAQ un atbilžu krātuvi! Šeit jūs varat atrast vērtīgu informāciju, problēmu situāciju risinājumus un atbildes uz bieži uzdotajiem jautājumiem.

Paldies! Jūsu iesniegums ir saņemts!
Ups! Iesniedzot veidlapu, kaut kas nogāja greizi.

Vispārīgi jautājumi

Kādas licences ir nepieciešamas, lai izmantotu MESH sistēmu?
__wf_rezervēta_mantojums

Lai izmantotu MESH sistēmu, ir nepieciešami šādi pasākumi:

  • aktīva MESH BMS portāla licence (Mesh Could Service pārvaldītais ēkas lietotājs MCS STANDARD ANNUAL) katram lietotājam katram objektam.
  • ierīces licences (Mesh savienota ierīce MCD STANDARD PERPETUAL) - pastāvīga licence katrai ierīcei;
Kas ir Mesh?
__wf_rezervēta_mantojums

Mesh ir iekštelpu klimata kontroles iekārtu un programmatūras ražošanas uzņēmums. Tīkla izstrādājumi nodrošina ēkas pārvaldību atbilstoši klienta noteiktajiem apstākļiem un tieši nepieciešamības gadījumā. Šī koncepcija novērš iespējamos konfliktus starp uzstādītajiem HVAC risinājumiem (apkure, ventilācija, gaisa kondicionēšana), kas bieži vien ir neredzēts, tomēr nozīmīgs enerģijas patēriņa avots.

Tīkla ierīces var nodrošināt precīzu telpas kontroli, pamatojoties uz reāllaika un vēsturiskiem sensoru datiem, nodrošinot viedāku un konsekventāku telpas klimatu. Ierīces labi iederēsies telpu dizainā un nepārtraukti nodrošinās ēkas energoefektivitāti.

Latvijā radītās tīkla ierīces tiek veidotas, izmantojot tikai uzticamākos komponentus, kas ir ļoti svarīgi precīziem mērījumiem. Lai nodrošinātu saražoto ierīču nevainojamu darbību un maksimālu funkcionalitāti, katram produktam tiek izveidota individuāla programmatūra. Mesh sistēma ir paplašināma, ļaujot savienot visas HVAC ierīces. Vissvarīgākais - tos var kontrolēt!

Mesh ierīču pārvaldībai ir pieejama speciāli izstrādāta, lietotājam draudzīga mājas lapa e.mesh.lv, kas ļauj ātri veikt modifikācijas un ērti pārskatīt visas ierīces darbības.

Kas ir augsts CO2 līmenis?
__wf_rezervēta_mantojums
  • 420 ppm, svaigā gaisa CO2 līmenis, zemāku līmeni nevar sasniegt ar ventilāciju
  • Līdz 1000 ppm gaisa kvalitāte ir laba
  • No 1000 ppm līdz 2000 ppm gaisa kvalitāte pasliktinās, ieteicams pievērst papildu uzmanību un uzraudzīt rādījumu izmaiņas
  • 2000 - 3000 ppm, gaisa kvalitāte ir pasliktinājusies, iespējams, samazinot kognitīvās spējas. Ieteicams vēdināt telpu, lai samazinātu CO2 līmeni
  • Virs 3000 ppm telpā ir ievērojami paaugstināts CO2 līmenis, kas var izraisīt paaugstinātu nogurumu, miegainību, darba spēju samazināšanos un uztveres zudumu. Ieteicams pēc iespējas ātrāk vēdināt telpu, lai samazinātu CO2 līmeni. Ilgstoša iedarbība šādā telpā var radīt risku veselībai
  • Virs 5000 ppm bīstama CO2 koncentrācija. Uzturēšanās šādā telpā var radīt draudus veselībai. Nekavējoties vēdiniet telpas.
Kādi elementi veido Mesh sistēmu?
__wf_rezervēta_mantojums

Mesh sistēma sastāv no ierīcēm (ar speciāli izveidotu programmatūru) un portāla, kas nodrošina HVAC sistēmas tālvadību.

  • Dažādi vietējie vadības paneļi
  • Radiatora regulators
  • Ventilatora spoles vadības ierīce
  • Centrālā vadības ierīce
  • Siltuma mezgla regulators ISM-1
  • Mesh bezvadu datu apmaiņas tīkls

Ierīču klāstu un to aprakstus var apskatīt tīmekļa vietnes sadaļā [..]

Programmatūras aprakstu var apskatīt vietnes sadaļā [..]

Kādi pakalpojumu plāni ir pieejami?
__wf_rezervēta_mantojums

Sistēmas apkalpošana tiek nodrošināta atbilstoši izvēlētajam servisa plānam. Norādītie pakalpojumi ir pieejami tikai aktīvā portāla licences periodā.

  • Eko plāns - dod vienam portāla lietotājam tiesības apskatīt portālā pieejamo informāciju par objektu. Lietotājs pats uzrauga datus sistēmā, izdara secinājumus un veic iespējamās darbības. MESH darbinieka ierašanās objektā, datu analīze par objektu, profilaktiskā apkope, bojāto ierīču nomaiņa vai programmatūras atjaunināšana tiek nodrošināta par papildu samaksu.
  • Standarta plāns - nodrošina Mesh BMS vadības sistēmas attālinātu uzraudzību, temperatūras modifikācijas, vajadzības gadījumā - attālu problēmu risināšanu, datu analīzi, informējot portāla lietotāju par nepieciešamību veikt darbības, lai nodrošinātu sistēmas funkcionalitāti uz vietas. Klients ir atbildīgs par to, lai tā darbiniekam būtu nepieciešamās tehniskās zināšanas un prasmes, lai veiktu sistēmas funkcionalitātes uzturēšanas darbības uz vietas. MESH darbinieka ierašanās objektā tiek nodrošināta par papildu samaksu.
  • Premium plāns - nodrošina visaptverošu Mesh BMS vadības sistēmas apkalpošanu. Papildus “Standarta plāna” pakalpojumiem sistēmas apkope tiek nodrošināta divas reizes gadā (vienu reizi apkures sezonas sākumā, vienu reizi pēc vajadzības apkures sezonā). Apkopes ietvaros sistēmas barošanas elementi tiek nomainīti bez papildu maksas. Saskaņā ar līguma noteikumiem bojāti sistēmas elementi tiek nomainīti, izņemot elementu izmaksas.
Ja ierīce ir neatgriezeniski bojāta, vai jums ir jāiegādājas gan jauna ierīce, gan licence?
__wf_rezervēta_mantojums

Ir jāiegādājas tikai ierīce, licence nav jāpērk atpakaļ.

Vai sistēmu var uzraudzīt un regulēt attālināti?
__wf_rezervēta_mantojums

Regulēšana (ar aktīva portāla licenci) ir iespējama caur portālu e.mesh.lv.

Vai ir iespējams izmantot portālu, iegādājoties ierīci?
__wf_rezervēta_mantojums

Portālu var izmantot tikai pēc pakalpojumu līguma parakstīšanas.

Tehniskie jautājumi

Kādas ir sadarbības iespējas?
__wf_rezervēta_mantojums

Uzņēmumiem mēs piedāvājam parakstīt partnerības līgumu, saņemot mūsu produktus ar atlaidi no standarta cenām. Valsts un pašvaldību iestādēm piedāvājam konsultācijas par iespējamiem inteliģentajiem HVAC vadības risinājumiem un to prognozētajiem ietaupījumiem, kā arī kopīgi īstenojam projektus ēku energoefektivitātes uzlabošanai

Mēs vienmēr esam atvērti jaunu produktu izstrādei. Sazinieties ar mums, lai saņemtu risinājumus, kas nepieciešami ēkas vadības ierīču un sistēmu izveidei un uzlabošanai.

Kādas ir galvenās CO2 skaitītāju priekšrocības?
__wf_rezervēta_mantojums

Vienlaicīgi ar iekštelpu gaisa kvalitāti gaisā uzkrājas potenciāli dzīvotspējīgas vīrusu baktērijas. Tajā pašā laikā cilvēka izelpas galvenā sastāvdaļa ir oglekļa dioksīds (CO2). Tāpēc vienkāršākais veids, kā kontrolēt vīrusa izplatīšanos gaisā, ir izmērīt CO2 līmeni. Tajā pašā laikā paaugstināts CO2 līmenis nelabvēlīgi ietekmē cilvēka ķermeni, tāpēc vienlaikus tiek kontrolēti cilvēkiem labvēlīgi iekštelpu apstākļi.

CO2 gaisa kvalitātes mērītāju galvenais uzdevums ir ziņot, kad telpā ir paaugstināts CO2 līmenis, tādējādi norādot uz nepieciešamību vēdināt telpu un tādējādi samazinot Covid-19 izplatīšanās risku. Nozīmīga skaitītāju loma ir arī novērtēt ventilācijas sistēmas vispārējo efektivitāti, kas atvieglotu informētu un uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanu par labāko risinājumu ventilācijas sistēmas modernizācijai.

Uzkrājot vēsturiskus mērījumu datus, CO2 gaisa skaitītāji kalpo kā diagnostikas līdzeklis, lai novērtētu esošās ventilācijas sistēmas piemērotību telpas slodzei un funkcijām. Iegūto datu analīze noteiks, kur gaisa kvalitāte ir vissliktākā un kur vissteidzamāk nepieciešama piespiedu ventilācija, un pats galvenais - precīzi raksturotu, kāda gaisa apmaiņas jauda ir nepieciešama, lai iebūvētā ventilācija būtu gan pietiekama, gan neradītu nevajadzīgus ekspluatācijas izdevumus.

Kā MESH CO2 skaitītāji atšķiras no citiem?
__wf_rezervēta_mantojums

Tīkla sienu paneļi var sniegt informāciju par istabas temperatūru, relatīvo mitrumu un gaisa kvalitāti. Pašlaik pieejamie gaisa kvalitātes mērītāji pārsvarā neprecīzi norāda, ka tie var arī izmērīt oglekļa dioksīda gāzes koncentrāciju, lai gan ierīcēm ir tikai lētākais vispārējās gaisa kvalitātes sensors. Šādu sensoru rādījumi ir ļoti neprecīzi, ko ikviens var pārbaudīt, iegādājoties šos lētākos sensorus. Mesh piedāvā gaisa kvalitātes mērītājus, kas mēra CO2 koncentrāciju, izmantojot CO2 NDIR (nedispersīvās infrasarkanās tehnoloģijas) sensorus. Šie sensori ir ievērojami dārgāki, taču nodrošina atbilstošu mērījumu precizitāti un ilgstoši darbojas ar baterijām (kas savukārt var atvieglot Mesh sistēmas uzstādīšanu).

Tehniskie jautājumi

Kādas ir sadarbības iespējas?
__wf_rezervēta_mantojums

Uzņēmumiem mēs piedāvājam parakstīt partnerības līgumu, saņemot mūsu produktus ar atlaidi no standarta cenām.

Valsts un pašvaldību iestādēm piedāvājam konsultācijas par iespējamiem inteliģentajiem HVAC vadības risinājumiem un to prognozētajiem ietaupījumiem, kā arī kopīgi īstenojam projektus ēku energoefektivitātes uzlabošanai.

Mēs vienmēr esam atvērti jaunu produktu izstrādei. Sazinieties ar mums, lai saņemtu risinājumus, kas nepieciešami ēkas vadības ierīču un sistēmu izveidei un uzlabošanai.

Kādas ir galvenās CO2 skaitītāju priekšrocības?
__wf_rezervēta_mantojums

Vienlaicīgi ar iekštelpu gaisa kvalitāti gaisā uzkrājas potenciāli dzīvotspējīgas vīrusu baktērijas. Tajā pašā laikā cilvēka izelpas galvenā sastāvdaļa ir oglekļa dioksīds (CO2). Tāpēc vienkāršākais veids, kā kontrolēt vīrusa izplatīšanos gaisā, ir izmērīt CO2 līmeni. Tajā pašā laikā paaugstināts CO2 līmenis nelabvēlīgi ietekmē cilvēka ķermeni, tāpēc vienlaikus tiek kontrolēti labvēlīgi iekštelpu apstākļi cilvēkiem.

CO2 gaisa kvalitātes mērītāju galvenais uzdevums ir ziņot, kad telpā ir paaugstināts CO2 līmenis, tādējādi norādot uz nepieciešamību vēdināt telpu un tādējādi samazinot Covid-19 izplatīšanās risku. Nozīmīga skaitītāju loma ir arī novērtēt ventilācijas sistēmas vispārējo efektivitāti, kas atvieglotu informētu un uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanu par labāko risinājumu ventilācijas sistēmas modernizācijai.

Uzkrājot vēsturiskus mērījumu datus, CO2 gaisa skaitītāji kalpo kā diagnostikas līdzeklis, lai novērtētu esošās ventilācijas sistēmas piemērotību telpas slodzei un funkcijām. Iegūto datu analīze noteiks, kur gaisa kvalitāte ir vissliktākā un kur vissteidzamāk nepieciešama piespiedu ventilācija, un pats galvenais - precīzi raksturotu, kāda gaisa apmaiņas jauda ir nepieciešama, lai iebūvētā ventilācija būtu gan pietiekama, gan neradītu nevajadzīgus ekspluatācijas izdevumus.

Kā MESH CO2 skaitītāji atšķiras no citiem?
__wf_rezervēta_mantojums

Tīkla sienu paneļi var sniegt informāciju par istabas temperatūru, relatīvo mitrumu un gaisa kvalitāti. Pašlaik pieejamie gaisa kvalitātes mērītāji pārsvarā neprecīzi norāda, ka tie var arī izmērīt oglekļa dioksīda gāzes koncentrāciju, lai gan ierīcēm ir tikai lētākais vispārējās gaisa kvalitātes sensors. Šādu sensoru rādījumi ir ļoti neprecīzi, ko ikviens var pārbaudīt, iegādājoties šos lētākos sensorus. Mesh piedāvā gaisa kvalitātes mērītājus, kas mēra CO2 koncentrāciju, izmantojot CO2 NDIR (nedispersīvās infrasarkanās tehnoloģijas) sensorus. Šie sensori ir ievērojami dārgāki, taču nodrošina atbilstošu mērījumu precizitāti un ilgstoši darbojas ar baterijām (kas savukārt var atvieglot Mesh sistēmas uzstādīšanu).

Sazināties

Sazinieties ar mums, lai saņemtu pielāgotu piedāvājumu!

Paldies!

Jūsu ziņojums ir saņemts, mēs sazināsimies ar jums pēc iespējas ātrāk.
Neraža! Iesniedzot veidlapu, kaut kas nogāja greizi. :(